Home » OHSAS 18001 Belgesi

OHSAS 18001 Belgesi

Hem iç piyasada hem de uluslar arası pazarda, ürünlere ve her alandaki üretici firmalara uygulanan yaptırımların ve denetimlerin tek bir amacı vardır aslında “insan sağlığını korumak” Doğal çevreler için atılan adımlarda ve alınan önlemlerde dahi insan neslinin geleceğinin korunup kollanması yatmaktadır.

Bu korumayı sağlamak için uygulanan pek çok yaptırımlar ve kurallar, kanunların yanı sıra, belgeler yardımı ile de devreye sokularak işleyişi ve sürekliliği sağlanmaktadır. Bu belgelere, ulusal ve uluslar arası kaliteyi sağlamak ve belirli standartlara oturtmak için düzenlenen ve alınması zorunlu olan ISO 9001 belgesi, elektrik ve elektronik eşyaların üretimlerinin standartlara bağlanması ve doğacak zararların minimuma indirilmesi için, ISO 22000 belgesini örnek olarak verebiliriz. Daha pek çok alana yönelik olarak düzenlenen ve standartlara bağlanan kalite belgesi türü bulunmaktadır.

Bizim başlığımızın konusu olan OHSAS 18001 ise, çalışanların iş sağlığına ve güvenliğine yönelik olarak oluşturulan direktiflere ve belirlenen standartlara uyan firmalara verilen kalite belgesinin adıdır. Bütün alınan tedbirlerin tek odağı olan insanların ömürlerinin büyük bir kısmı üstelik de en genç ve verimli olan kısmı, işte çalışarak geçmektedir.

Sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmek, alınan maaş kadar iş ortamı ile de birbirine bağlıdır. Çalışma koşullarının daha elverişli hale getirilmesi, çalışma saatlerinin düzenlenmesi, iş güvenliğini sağlayacak tedbirlerin alınması, doğabilecek pek çok hastalık ve kazanın önüne geçmede en önemli etkenler olacak, bu sayede çalışanların hayatlarını riske atmadan ve sekteye uğratmadan iş hayatlarına devamlılığını sağlayacaktır. Her ne kadar çalışanlar düşünülüp hazırlanmış olsa da, OHSAS 18001 belgesi, dolaylı yönlerden firma sahiplerine de avantaj sağlamaktadır.

Üstelik bu belgenin standartları, sadece çalışanlara değil, firmaya girip çıkan herkesi kapsamaktadır. İşveren, müşteri, geçici işçi, teknik eleman ve gün içerisinde firmaya gelip gitmek zorunda olan herkes için. OHSAS 18001 belgesi, kuruluşların hizmetlerinden ve ürün sağlığından çok insanın bizzat bedeninin korunmasına yöneliktir. BSI (British standarts Institute) tarafından belirlenen bu belge bir ISO kalite belgesi değildir.

Ulusal kuruluşların ve ülkelerin belgelendirme kuruluşlarının birlikte çalışarak insan yapılarına ve yaşam standartlarına göre belirledikleri belgelerdir. Bu belgeyi almak için ihtiyaç duyduğunuz danışmanlık hizmetini, Karar Patent Firması olarak vermekteyiz. Gerekli olan bütün bilgi birikimine ve iş tecrübesine sahip olan danışman vekillerimiz, her türlü soru ve sorunlarınız da size yardımcı olacaktır.

Dilerseniz, belge ile ilgili bütün dokümantasyonları hazırlayarak belge için gerekli olan basamaklarda vekilliğinizi de yaparak, sizin adınıza bütün işlemleri gerçekleştirip belgenizi alıyoruz. Bu sayede, süreçte yaşanabilecek sıkıntı ve stresten sizleri uzak tuttuğumuz gibi, doğru zamanlarda attığımız doğru adımlar ve iş tecrübemiz ile, belgenizi daha kısa sürede ve sorunsuz olarak almaktayız.

Bu hizmetlerin yanı sıra ;

 • OHSAS 18001 Nedir
 • OHSAS 18001 Ne Demektir
 • OHSAS 18001 Belgesini Kim Verir
 • OHSAS 18001 Belgesi Kimden Alınır
 • OHSAS 18001 Belgesi Veren Firmalar
 • OHSAS 18001 Belgesi veren Kuruluşlar
 • OHSAS 18001 Belgesi Almak Şartmıdır
 • OHSAS 18001 Belgesi ISO Kapsamında mıdır
 • OHSAS 18001 Belgesi Kimlere Verilir
 • OHSAS 18001 Belge Süresi
 • OHSAS 18001 Belgesi Kaç Yıl Geçerlidir

gibi sorularınızıda yanıtlayarak bu konu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamaktayız.

Bir Cevap Yazın